• تاریخ : ۵ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : کتاب

تغییر و تحولات مدیریتی و چند نکتهکتاب صورتی : در بسیاری از کشورها در نظام های دموکراتیک اصالت مدیریت به سیستم های مدیریتی و قوانین حاکم بر ان است.در واقع کل سیستم باعث پایداری و پیشرفت مجموعه خواهد شد.مدیران در نظام های تعریف شده با خلاقیت و نواوری در حیطه قوانین درصدی در پیشرفت سیستم سهیم خواهند بود.

مدیریت کارامد و‌پاسخگو از مولفه های مهم و تاثیر گذار در پیشرفت هر زیر مجموعه ای است.

در نظام های دموکراتیک و مردمسالار عمر مدیریت ها تعریف شده است و در اثر انتخاب مردم و بر اساس خواست انها تغییر می یابد.

در قوانین مدون جمهوری اسلامی نیز در جهت گردش نخبگان و پرهیز از تک صدایی و‌جلوگیری از حاکمیت اشخاص خاص ،مواردی لحاظ شده است.

مثلا رییس جمهور بیش از دو دوره چهار ساله نمیتواند رییس جمهور باشد.

حتی در صورتی که فردی موفق باشد و اکثریت مردم نیز به وی تمایل داشته باشند.این مساله باعث میشود که همیشه جامعه دارای شخصیت هایی در حد رییس جمهور باشد و نخبگان فرصت خدمت پیدا کنند و کشور از دیکتاتوری به دور بماند.

از قوانین جالب و قابل تقدیری که در کشور وجود دارد و باعث گردش ایده و مدیریت در بین نخبگان دانشگاهی میشود قانون مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است که ریاست دانشگاهها را محدود به دو دوره ۴ ساله کرده است.مسلما مراکز دانشگاهی با خیل عظیم نیروهای تحصیل کرده در سطوح عالی حتما دارای تعدادی افراد با انگیزه و ایده در حد ریاست ان مرکز است و دوره ۸ ساله برای اجرای همه ایده ها کافی است.گردش نخبگان و تمرین های مدیریتی ،اسیب پذیری هر سیستم را کم کرده و به نشاط و‌پویایی سیستم های دانشگاهی کمک میکند.

تقاضای مقامات قانونگزار و یا ریش سفیدان و معتمدین و ….برای دور زدن این قانون مترقی ،از جهات مدیریتی قابل توجیه نیست،همچنانکه تغییر قانون اساسی جهت ادامه ریاست جمهوری بیش از ۸ سال منطقی نیست.

مقام معظم رهبری نیز معمولا مدیریت های زیر مجموعه را بصورت مرتب تغییر میدهند و اجزای ثابت بیشتر در پست های مشاوره و…هستند.تغییر فرماندهان نظامی و تغییر روسای قوه قضاییه از ان جمله است.

بنابراین توجه نخبگان و نمایندگان و مدیران را باید به چند نکته جلب کرد.

۱-تغییر مدیران الزاما به معنای ناکارامدی مدیر قبلی نیست .

۲-در مجموع معایب سیستم مدیریتی طولانی و تک مدیری بیشتر از سیستم پویای مدیریتی منطبق بر گردش نخبگان است.

۳-در هر تغییر و تحولی شان و منزلت مدیر قبلی باید رعایت شده و از مشورت ایشان باید بهره گیری شود.

۴-مدیریت و انتخابات و تحولات درون جامعه ،صحنه جنگ و‌اردو کشی نیست .حرکات نمایشی و میتینگ ها برای فشار به تصمیم گیران در شان جوامع

 فرهیخته نیست.

۵-برایند نظرات مدیران جدید،ضمن حفظ کارامدی که مهمترین مولفه است،باید به نظر مردم در انتخابات نزدیک باشد.

سردبیر کتاب صورتی 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما