• تاریخ : ۲۲ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : کتاب

وزارت کار و شهرداری کودکان کار و معتادان تهران را ساماندهی می‌کنند
به گزارش سدنانیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از جلسه با محمدعلی نجفی شهردار تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این جلسه با حضور معاونان بنده و معاونان شهردار و با محوریت رفع مشکلات شهر تهران در حوزه آسیب‌های اجتماعی برگزار شد.

وی تصریح کرد: قرار شد ۶ کمیته تشکیل و بحث تکدی‌گری و متجاهرینی که به صورت کارتن‌خواب در اماکن هستند مورد توجه قرار گیرند.

وزیر کار گفت: قرار شد پناهگاه‌هایی مشترکی برای این افراد در نظر گرفته شود و جمع‌آوری این افراد توسط سازمان بهزیستی انجام می‌پذیرد.

ربیعی گفت: البته این کار در گذشته انجام شده است، اما اقدامات به صورت گسترده‌تر خواهد بود.

وی افزود: در این زمینه از ظرفیت نیروی انتظامی، دستگاه قضا و شهرداری و سایر ارگان‌ها برای جمع‌آوری و ساماندهی کودکان کار و خیابانی استفاده خواهد شد.

وزیر کار با اشاره به موضوع اشتغال در شهر تهران، گفت: بحث ساماندهی برخی از کار‌ها در شهر تهران از مواردی است که در دستور جلسه امروز قرار گرفت و به سمت ایجاد اشتغال در شهر تهران برویم.

ربیعی با اشاره به ظرفیت شهرداری گفت: ما از شنبه‌بازار‌ها و جمعه‌بازار‌ها برای فروش تولیدات خانگی و در کارگاه‌های کوچک استفاده خواهیم کرد ضمن اینکه ایجاد پارک‌هایی برای آشنایی کودکان با اشتغال با همکاری سازمان فنی و شهرداری در دستور کار است.

وی به حاشیه‌نشینی در شهر تهران اشاره کرد و گفت: با توجه به سرای محلات شهرداری می‌توان از این ظرفیت استفاده بهینه کرد.

وزیر کار درباره خدمات عمومی در شهر تهران گفت: این خدمات فاقد استانداردهای لازم است و سازمان فنی و حرفه‌ای برای ساماندهی این موضوع ورود جدی کرده است.

ربیعی با اشاره به برگزاری جلسات منظم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با شهرداری تهران گفت: بنا داریم جلسات ماهیانه‌ای را با آقای نجفی در خصوص مسائل اجتماعی و شهر تهران برگزار کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر بالغ بر ۸۰ درصد نیروهای شهرداری زیر چتر بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند ضمن اینکه در جلسه امروز در خصوص بدهی‌های شهرداری به تأمین اجتماعی نیز بحث و تبادل نظر شد و قرار شد در آینده تصمیم مناسبی در این زمینه اتخاذ شود.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما