• تاریخ : ۲۹ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : متن

حدود دو ماه از عرضه گلکسی‌های اس ۸ سامسونگ می‌گذرد و سامسونگ همچنان در حال توسعه دستیار صوتی بیکسبی اســت.

به نقل فیسیت، به نقل از دیجی رو، در حالی که حدوداً دو ماه از عرضه گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس می گذرد، خبر رسیده که کاربران این دو دستگاه احتمالاً می توانند به یکی از اصلی ترین امکانات آنها یعنی دستیار مجازی بیکسبی دسترسی پیدا کنند. با فیسیت همراه باشید.

سامسونگ مدعی بود دستیار صوتی بیکسبی در تعامل با زبان انگلیسی و رعایت گرامر دردسر دارد، اکنون نیز سامسونگ پیش از انتشار نسخه نهایی، پیش‌نمایشی از دستیار صوتی بیکسبی را به صورت محدود در اختیار بعضی از کاربران قرار می‌دهد تا اشکالات بیکسبی مشخص شود.

گفتنی اســت تنها شماری از کاربران دو دستگاه یاد شده قادر خواهند بود که دسترسی اولیه به بیکسبی را پیدا کنند و در نتیجه آنطور که سامسونگ گفته، در صورت ثبت نام برای این منظور هیچ تضمینی در این رابطه وجود نخواهد داشت.

این‌گونه که پیداســت در نسخه پیش‌نمایش دستیار صوتی بیکسبی خبری از امکانات پیچیده و تعامل‌های سخت و دشوار با کاربر نیست و این دستیار صوتی تنها پیام‌ها را به صورت صوتی از کاربر دریافت و ارســال می‌کند. امکان تغییر تنظیمات و بر قراری تماس تلفنی از طریق صدور فرمان صوتی به بیکسبی نیز از مواردی اســت که نسخه پیش‌نمایش بیکسبی در اختیار کاربران گلکسی‌های اس ۸ قرار می‌دهد.

هنوز مشخص نیست این پیش نمایش دقیقاً از چه زمانی در اختیار کاربران قرار داده می شود و سامسونگ صرفاً به گفتن «آینده نزدیک» در جواب به این پرسش بسنده کرده اســت. اضافه نماییم که هم اکنون دارندگان گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس امکان اســتفاده از برخی قابلیت های محدود این دو موبایل را دارند که از آن جمله می توان به واقعیت افزوده، Bixby Home و یادآورهای آن اشاره نمود.

سامسونگ قصد دارد این دستیار صوتی هوشمند را در کنار گوشی‌های همراه هوشمندِ تراز اول خود در سایر تجهیزات هوشمند این شرکت نظیر یخچال‌های هوشمند سامسونگ نیز اســتفاده کند. در نتیجه با وسواس زیادی بر روی تمام ویژگی‌های بیکسبی کار می‌کند تا در زمان انتشار نسخه‌نهایی بیکسبی، این دستیار هوشمند گوش به فرمان اجرای دستورات باشد.

با این همه، موانع پیش روی سامسونگ ابداً مانع از ادامه مسیر توسط آن نشد، کمااینکه چندی قبل، غول تکنولوژی کره ای از برنامه های خود برای افزودن بیکسبی به یخچال های هوشمندش خبر داد و اعلام کرد که عاقبت این دستیار مجازی را به تمامی محصولات تولیدی اش می آورد.

 

 

 

 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته پیش نمایش بیکسبی برای برخی کاربران گلکسی اس ۸ و نسخه پلاس توما: اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما