• تاریخ : ۱۱ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : متن

شاید به هر دلیلی که بخواهید، لازم شود که صدای مخاطبین خود را در آیفون ذخیره کنید. اگر از نرم افزارهایی مثل واتس اپ و نظیر آن اســتفاده می کنید این امکان به طور خودکار در این اپلیکیشن ها قرار داده شده اســت اما وقتی که می خواهید روی آیفون تماس های ورودی و خروجی خود را ضبط کنید با یک سری مسائل مواجه خواهید بود.

اولین مســاله داســتان قانونی بودن ضبط مکالمات اســت که البته در کشورهای مختلف برای این منظور، قوانین خاصی ایجاد شده که متناسب با کشوری که در آن زندگی می کنید می توانید مکالمات را ضبط کنید. البته شما می توانید در مورد ضبط کردن صدای مخاطب ابتدا با او مشورت کنید چرا که شاید بخواهید صدای مشتریان خود را ضبط کنید تا در ادامه بتوانید سرویس بهتری به آن ها ارائه دهید.

اما دومین مســاله وجود دردسر در پروسه ضبط صدای مخاطب در تماس ها در آیفون اســت که با یک سری تغییرات به راحتی قابل حل شدن اســت.

1x1.trans چگونه مکالمات تلفنی روی آیفون را ضبط کنیم؟

در گوشی آیفون محدودیت هایی وجود دارد که شما به راحتی از طریق آن نمی توانید صدای مخاطب را ضبط کنید. برای این کار گوشی های اندرویدی خیلی بهتر کار می کنند اما در آیفون شما باید با اســتفاده از سرویس صوتی گوگل و یا یک اپلیکیشن ثانویه این کار را انجام دهید.  Google Voice و یا برنامه ای با نام TapeACall می توانند این دردسر را برای تان رفع کنند. با اینکه پیشنهاد توما اســتفاده از این دو سرویس اســت اما هر کدام از این دو مزایا و معایب خاص خود را دارند. در ادامه طریقه کار کردن با این سرویس ها را یاد می گیریم:

چگونه با  Google Voice مکالمات آیفون را ضبط کنیم؟

اگر به دنبال یک برنامه رایگان برای ضبط صدا در آیفون هستید، می توانید Google Voice  را تست کنید. این یک سرویس رایگان در گوگل اســت که به شما اجازه می دهد صدای مخاطبین خود را ضبط کنید. البته شما در این طریقه قادر خواهید بود تنها تماس های ورودی را ضبط کنید و نمی توانید تماس هایی که خودتان ایجاد کرده اید را ضبط کنید. همچنین قبل از اینکه شروع به ضبط صدا با Google Voice نمایید باید ویژگی ضبط کردن صدا را در سرویس خود فعال کرده باشید.

برای تنظیم این مورد به آدرس voice.google.com  بروید. برای این کار بهتر اســت که از مرورگری روی کامپیوتر خود اســتفاده کنید. بعد از ورود به این سرویس و وارد کردن اطلاعات اکانت خود، روی گزینه more کلیک کنید:

1x1.trans چگونه مکالمات تلفنی روی آیفون را ضبط کنیم؟

این گزینه در سمت چپ قرار دارد و به صورت سه نقطه عمودی، نشان داده می شود.

با کلیک بر این گزینه لیستی قابل تنظیم به شما نمایش داده می شود که از میان آن ها می بایست Settings را انتخاب کنید:

1x1.trans چگونه مکالمات تلفنی روی آیفون را ضبط کنیم؟

در میان آپشن هایی که در بخش تنظیمات در اختیار دارید، کمی به پایین اسکرول کنید تا به عبارت Incoming Call Options برسید:

1x1.trans چگونه مکالمات تلفنی روی آیفون را ضبط کنیم؟

برای بخش Incoming Call Options لازم اســت که تاگل روبروی این عبارت را بکشید تا طریقهن بشود. با این کار سرویس شما آماده ضبط صدا خواهد شد. دقت کنید که هنگامی که مخاطب تماس را برقرار کرد، سرویس گوگل به شما اجازه می دهد که مکالمه را ضبط کنید. برای این منظور کافی اســت روی کلید ۴ یک بار ضربه بزنید تا عملیات ضبط شروع شود. با این کار، گوگل صدا را ضبط کرده و البته بعد از اتمام تماس آن را ذخیره می کند. شما دوباره می توانید به پنل مورد نظر برگشته و صدا را پخش کنید.

چگونه با اپلیکیشن  TapeACall مکالمات آیفون را ضبط کنیم؟

TapeACall هم اپلیکیشنی اســت که مزایا و معایب خود را دارد اما به دو صورت نسخه پولی و رایگان ارائه شده اســت. TapeACall در نسخه رایگان خود، به شما امکان می دهد تنها ۶۰ ثانیه اول مکالمات خود را ضبط و آن را بشنوید اما در نسخه پولی تمام مکالمه در اختیارتان قرار خواهد گرفـــــت. بدین صورت شما می توانید، با پرداخت ســالانه حدود ۱۰ دلار، این اپلیکیشن را در اختیار داشته باشید و از امکانات خوب آن بهره مند شوید.

با اســتفاده از این اپلیکیشن می توانید هر جا که بخواهید تماس را ضبط یا قطع کنید و در نهایت تماس هایی که در طول روز با هم ضبط کرده اید را ادغام کنید. کارهایی که در نسخه پولی این اپ می توانید مدیریت کنید، متفاوت و متنوع هستند که می توان گفت ارزش پرداخت ســالانه ۱۰ دلار را دارند.

1x1.trans چگونه مکالمات تلفنی روی آیفون را ضبط کنیم؟

نکته حیاتیی که در این باره وجود دارد این اســت که لازم نیست برای ضبط صدا با این نرم افزار آیفون، شما حتما به حالت گوشی صدا را گوش دهید، حتی اگر از میکروفون و هدفون اســتفاده می کنید، و حتی اگر از اسپیکر برای پخش صدا اســتفاده کنید، این نرم افزار به تمیزی کارش را انجام می دهد و هیچ گونه محدودیتی برای این موضوع نیست.

تنها ایرادی که می توان از این اپ گرفـــــت این اســت که تعلیق تماس و ضبط کردن، کمی غیر حرفه ای اســت و جالب به نظر نمی آید که باید در این اپ توسط توسعه دهندگان رفع بشود. از طرفی شرکت سازنده قول داده که به مکالمات گوش نمی کند اما همیشه مبحث امنیتی در این باره وجود دارد که مبادا شرکت ها به گوش دادن و انتشار مکالمات بپردازند. این اســت که ممکن اســت برای شما مســاله قانونی هم پیش بیاید.

1x1.trans چگونه مکالمات تلفنی روی آیفون را ضبط کنیم؟

به هر حال این اپلیکیشن هم دارای مزایا و معایب خاص خود اســت که می توانید با نصب آن این مسائل را بررسی کنید. البته بسیاری از کاربران تمایلی به اســتفاده از این اپ را ندارند چرا که باید ســالانه مبلغ مورد نظر را پرداخت کنند و در مقابل خیلی از اپ ها رقم ۱۰ دلار را که دقیقا ۹٫۹۹ دلار اســت را زیاد می پندارند. در عین حال هنوز سرویس رایگان تر و ارزشمندتری برای ضبط مکالمه در آیفون ارائه نشده اســت و جالب اســت که خود اپل هم به دنبال راه و چاره ای بومی برای این دردسر نیست.

در این باره دیدگاه های خود و تجربیات خود را با توما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته چگونه مکالمات تلفنی روی آیفون را ضبط کنیم؟ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما