• تاریخ : ۳۱ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : متن

حتی پوشش نینجا ها نیز با تمام نیرو های مخفی دیگر در طول تاریخ، تفاوت های آشکاری دارد. گفته می شود لباس های تیره و اســتفاده از نقاب به منظور پوشاندن چهره برای ایجاد رعب و وحشت در دشمن بوده اســت.

توما؛ مجله عــکسی سلاح نینجا که در زبان ژاپنی “شینوبی” گفته می شود، نیرو هایی پنهانی هستند که اغلب به هنر های رزمی و طریقه مبارزه نینجوتسو تسلط دارند. این نیرو ها یا مزدوران مخفی از دوران ژاپن فئودال منشا می گیرند. از طرفی نینجا ها برای جنگیدن با دشمنان خود از سلاح های کاملا متفاوتی اســتفاده می کردند که از جمله معروف ترین آن ها می توان به شورایکن یا ستاره نینجا اشاره کرد. نیرو های مذکور با پرتاب این جنگ افزار به سوی هدف، از پیشروی بیشتر وی جلوگیری به عمل می آوردند. جالب اســت بدانید که حتی پوشش نینجا ها نیز با تمام نیرو های مخفی دیگر در طول تاریخ، تفاوت های آشکاری دارد. گفته می شود لباس های تیره و اســتفاده از نقاب به منظور پوشاندن چهره با هدف ایجاد رعب و وحشت در دشمن صورت می گرفـــــته اســت. اما در ادامه نگاهی به چند مورد از جالب ترین سلاح های نینجا خواهیم داشت.

 ««برای مشاهده عــکــس هـا در اندازه بزرگ روی آنها کلیک کنید»»

KUNAI

711848 451 10 سلاح برگزیده نینجا!(+تصــویر)

در دوران فئودالی ژاپن، کشاورزان از هر چیزی که در اطرافشان بود سلاح های قابل پرتاب می ساختند! به همین دلیل ژاپنی ها به طور گسترده معتقد هستند که در خلق “کونای” از بیلچه باغبانی اســتفاده شده اســت. امروزه این سلاح تبدیل به حیاتی ترین جنگ افزار پرتابی نینجا ها شده و هیچ کدامیک از آن ها را بدون در اختیار داشتم حداقل یک عدد کونای پیدا نخواهید کرد. ایجاد حداکثر تعادل و همچنین در نظر گرفـــــتن وزن مناسب برای دست یابی به حداکثر کارایی، در طراحی کونای به خوبی دیده می شود. اســتفاده از آن بسیار راحت و در عین حال کاملا دقیق و بدون خطا خواهد بود.

SHURIKEN

711849 876 10 سلاح برگزیده نینجا!(+تصــویر)

همان طور که پیش تر نیز اشاره شد، شوریکن ها اصلی ترین جنگ افزار مورد اســتفاده توسط نینجا ها هستند. درست مانند مورد قبل، این سلاح هم از دقت و قدرت مناسبی برخوردار اســت. شوریکن ها در انواع و اقسام مختلف با اندازه های متفاوت ساخته شده اند و به خاطر شکل ستاره مانند خود، عموما تحت عنوان “ستاره نینجا” شناخته می شود. هر کدام از لبه های سلاح بسیار تیز و برنده بوده تا نهایت قدرت آسیب رسانی را داشته باشند.

FUKEDAKE & FUKI-YA

711850 223 10 سلاح برگزیده نینجا!(+تصــویر)

این مورد را می توان ابتدایی ترین و در کمال تعجب خوش ساخت ترین سلاح باســتانی نینجا ها به شمار آورد. به کمک آن می توان هدف مورد نظر را تا فاصله ۲۰ متری مورد اصابت پیکان قرار داد. نقاط تیز پیکان به راحتی می توانند به داخل گوشت و اســتخوان دشمن نفوذ کنند و وی را از پا در آورند. علاوه بر این، اســتفاده از سم به منظور زهر آلود کردن پیکان و افزایش اثربخشی آن بسیار مرسوم بوده اســت.

KAKUTE

711851 615 10 سلاح برگزیده نینجا!(+تصــویر)

از آن جایی که تاکنون شرح داده شد، می توان به این نتیجه رسید که نینجا ها اســتاد حملات مخفیانه هستند! این جنگ افزار دقیقا با همین هدف ساخته شده اســت. سلاح متشکل از یک حلقه بزرگ اســت که روی آن با چندین زائده تیغ مانند پوشیده شده اســت. نینجا می تواند به راحتی آن را در دستان خود پنهان کند بدون این که دشمن کوچک ترین بویی ببرد. بعضی از انواع این سلاح ها تیغ های کوتاه تری دارند.

KUSARI FUNDO

711852 341 10 سلاح برگزیده نینجا!(+تصــویر)

Kasuriبه معنای “زنجیر” و fundo به معنای “وزن” اســت. اگر به عــکس نیز نگاه کنید معنای اجزای سلاح را به خوبی مشاهده خواهید کرد. این جنگ افزار از یک زنجیره تشکیل شده که در دو انتهای آن وزنه ای قرار دارد در نتیجه جایگزینی مناسب برای شمشیر به حساب می آید. از طرفی پنهان کردن سلاح بسیار آسان بوده و بدین ترتیب اثربخشی آن بالا خواهد رفـــــت.

METSUBISHI

711853 588 10 سلاح برگزیده نینجا!(+تصــویر)

سلاح بعدی متسوبیشی نام دارد، آن را با میتسوبیشی اشتباه نکنید! متسوبیشی محفظه ای کوچک اســت که با خاکستر، شن، خاک و موارد مشابه پر می شود. گفته می شود که معنای این کلمه تا حدود زیادی با عبارت “له کردن چشم” همخوانی دارد چرا که مکانیسم اثر آن دقیقا همین خواهد بود. از آن جایی که بینایی به طور موقت از بین می رود، نینجا فرصت حمله با اســتفاده از سایر سلاح های خود و یا حتی فرار کردن را به دست می آورد.

JUTTE

711854 673 10 سلاح برگزیده نینجا!(+تصــویر)

این جنگ افزار نیز در ژاپن فئودال به عنوان جایگزینی برای شمشیر محسوب می شد و حمل آن در برخی ساختمان های ساخ و کاخ ها ممنوع بود. این سلاح “ده دست” نیز خوانده می شود زیرا عقیده بر این بوده که به اندازه ی ده دست قدرت دارد. اندازه آن عمدتا ۱۲ الی ۱۸ اینچ اســت.

NEKO TE

711855 961 10 سلاح برگزیده نینجا!(+تصــویر)

مورد بعدی لیست یکی از عجیب ترین جنگ افزار های نینجا ها بوده که به “پنجه گربه” نیز معروف اســت. از آن برای گرفـــــتن اعضا حساس مانند چشم ها، شریان های حیانی و گلو و آسیب رساندن به آن ها اســتفاده می شده اســت. از این رو مزیتی بزرگ در مبارزه نینجا با نیرو های دشمن خواهد بود.

KAMA

711856 668 10 سلاح برگزیده نینجا!(+تصــویر)

مانند کونای، کاما نیز یکی دیگر از جنگ افزار های تولید شده توسط کشاورزان اســت. قبل از آن که کاما ساخته شود، از آن به منظور برداشت غلات مانند برنج اســتفاده می شد. محبوبیت این جنگ افزار به اندازه ای بالا رفـــــت که حتی امروزه نیز کاربرد دارد. از کاما در هنر های رزمی چین، کاراته و سیلات هم کمک گرفـــــته می شود.

KATANA

711857 208 10 سلاح برگزیده نینجا!(+تصــویر)

اکنون به موثر ترین مورد این لیست خواهیم رسید. کاتانا یا کتانا شمشیری ژاپنی اســت که جز جنگ افزار های بزرگ محسوب شده و از قرن سیزدهم میلادی توسط سامورایی ها مورد اســتفاده بوده اســت. البته بین تاریخ نگاران و متخصصین فنون نینجا ها پیرامون به کار گیری این سلاح همواره بحث بوده اســت. گفته می شود که شمشیر های نینجا ها هیچ کدام حالت خمیده نداشته اند و همگی صاف بوده اند. با این حال هر دو گروه عقیده دارند که نینجا بدون شمشیری قوی مانند کاتانا، قدرتی نخواهد داشت. شمشیر عموما ۲۴ اینچ طول داشته و امروزه نیز در ورزش های رزمی مختلفی حضور دارد. حیاتی ترین ویژگی کاتانا که آن را تبدیل به جنگ افزاری شگفت انگیز کرده اســت، طراحی زیبا و اســتحکام بالای آن خواهد بود.

 

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته ۱۰ سلاح برگزیده نینجا!(+تصــویر) اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما