۵ نکته برای خریدن اولین پیانو و بهترین برای شروع


۵ نکته برای خریدن اولین پیانو و بهترین برای شروع

اگر تصمیم به خرید یک پیانو آکوستیک گرفته‌اید، به شما تبریک می گوییم. چرا که زمان هایی پر از لذت و رضایت را با این پیانو تجربه خواهید کرد. وقتی صحبت از صدا و ریتم های احساسی باشد، پیانوهای آکوستیک جزو بهترین گزینه ها هستند. 
خرید اولین پیانوی آکوستیک می تواند یک تصمیم دلهره آور باشد. با این حال پیانوهای آکوستیک به خصوص پیانو یاماها در بسیاری از انواع، تولید کنندگان و در قیمت های مختلف وجود دارند که دست شما را برای انتخاب باز می گذارند. گزینه های زیادی وجود دارد که هنگام خرید اولین پیانو آکوستیک خود باید به آن ها توجه کنید. در این مقاله 5 نکته حرفه ای برای کمک به شما در مقایسه گزینه هایی که گفتیم وجود دارد تا در نهایت بتوانید پیانو آکوستیکی را که مناسب شماست، انتخاب کرده و به خانه ببرید.


⦁ فقط محل ساخت پیانو را در نظر نگیرید، بلکه کیفیت آن را هم بسنجید!

ممکن است فکر کنید که شما فقط باید یک پیانوی آکوستیک را بخرید که در ژاپن یا اروپا ساخته شده ‌است. جایی که در آن همیشه بهترین پیانوها ساخته می ‌شوند. با این حال امروزه بهترین تولید کنندگان پیانو کارخانه ‌های مختلفی را در سراسر جهان راه‌اندازی کرده‌اند. ممکن است در چین، اندونزی یا کره که در آن هزینه‌ ها بسیار کم‌ هست هم پیانوهای عالی ساخته شوند. حتی در اروپا ممکن است پیانوهایی که ساخت آلمان، جمهوری ‌چک یا اتریش هستند را پیدا کنید. تنها چیزی که باید بدانید این است که این کارخانجات به شدت توسط شرکت‌های اصلی خود تحت نظارت قرار گرفته و کنترل کیفیت در آن ها اولویت دارد. برای مثال Yamaha B1 که ساخت کشور اندونزی است، برای مقرون ‌به‌ صرفه بودن ساخته شده‌ و یک پیانوی آکوستیک بسیار با کیفیت به حساب می رود.⦁ به این فکر کنید که پیانوی را برای چه کسی می خرید و کجا قرار می گیرد؟
هنگام انتخاب پیانو آکوستیک، حتما این گزینه را در نظر بگیرید که قرار است چه کسی آن پیانو را بنوازد. اگر می خواهید برای فرزندتان که به تازگی شروع به یاد گرفتن پیانو زدن کرده است یک پیانو آکوستیک خریداری کنید، پیانوهای سطح پایین مثل Feurich Premiere 115 گزینه مناسبی خواهد بود.
اما اگر یک پیانیست با تجربه، صاحب محل اجرا یا هتل برای نواختن پیانو هستید، می توانید یک پیانو سطح بالاتر مثل پیانوهای Yamaha Grand را خریداری کنید.همچنین باید به این نکته هم فکر کنید که پیانو را در چه محلی قرار می دهید. به علاوه باید اندازه خانه و فاصله خود با همسایگان را در نظر بگیرید. اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید، ممکن است خرید یک پیانو بزرگ ایده خوبی نباشد. اگر هم نگران سر و صدای ایجاد شده هنگام نواختن پیانو هستید، اما می خواهید در عین حال از یک پیانوی آکوستیک خوب استفاده کنید، پیانوهای silent upright (سایلنت پیانو) مثل مدل Yamaha b2E SC2 را خریداری کنید. تنها نمایندگی پیانو یاماها در ایران می باشد.
نمایندگی پیانوپارس⦁ پیانو را به دقت بررسی کنید
زیبایی پیانوهای آکوستیک این است که همه آن ها بسیار متفاوت با یکدیگر هستند. این پیانوها به گونه ای متفاوت ساخته می شوند که در یک اتاق خاص یا با یک نوازنده خاص، صدای متفاوتی را تولید می کنند.
وقتی می خواهید پیانو آکوستیک بخرید، پیانو را به دقت بررسی کنید تا متوجه این تغییرات شوید. در آخر تصمیم می گیرید که یک پیانو ایستاده بلند یا یک پیانو کوچکتر خریداری کنید. به خاطر داشته باشید که پیانوهای بلندتر سیم های طولانی تری دارند و صدای قرتمندتری ایجاد می کنند.
حتما 
پدال وسطی را هم چک کنید. در بیشتر پیانوها از این پدال برای کاهش صدا و نواختن آرام‌تر استفاده می شود. در حالی که در پیانو های بزرگ و سطح بالاتر، از این پدال برای sostenuto استفاده می شود. sostenuto یک تکنیکی است که معمولا پیانیست های حرفه‌ای از آن استفاده می کنند.⦁ خرید یک پیانو آکوستیک بازسازی شده
اگر بتوانید پیانو آکوستیک با کیفیت بالا و کاملاً بازسازی شده پیدا کنید، یک فرصت عالی و با ارزش را بدست آورده‌اید. البته قیمت پیانو بسیار مهم است! حتی این کار می تواند به یک سرمایه گذاری بلند مدت تبدیل شود. بازسازی شده به معنی این است که پیانو کاملاً سرویس و خدمات‌دهی شده است. همه قسمت های آن بررسی و در صورت لزوم تعویض شده‌اند. چنین پیانویی هایی معمولا در نمایشگاه قرار دارند. اگر یک پیانو آکوستیک صحیح استفاده و نگهداری شود، می تواند ارزش بالایی داشته باشد.5- تا حد امکان پیانوهای آکوستیک مختلفی را امتحان کنید

برای رسیدن به بهترین نتیجه، باید دست به کار شوید. از یک نمایشگاه پیانو دیدن کنید، با متخصصان این زمینه صحبت کنید، پیانوهای مختلفی را بنوازید و آن ها را امتحان کنید. تمام کلید های پیانو را چک کنید. احساس وصدای حاصل از پیانو را بررسی کنید. کلمات نمی توانند بطور درست توصیف کنند که صدا یک پیانو چگونه است. فقط باید آن را بنوازید تا آن حس را تجربه کنید. تا آنجا که می توانید مدل های مختلف را امتحان کنید، نکاتی که گفتیم را در نظر بگیرید و یک پیانو آکوستیک مناسب تهیه کنید.[ شنبه 7 بهمن 1396 ] [ 12:50 ق.ظ ] [ مدیر ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات